مرکز آموزش سرويس‌هاي ميهن نيك

نحوه ايجاد و استفاده از Database

براي نصب بسياري از نرم افزارها نياز به ايجاد ديتابيس مي باشد. نحوه ايجاد ديتابيس در ذيل با استفاده از تصوير به شما نمايش داده شده است. ابتدا روي قسمت Database در كنترل پانل هاست كليك مي كنيم.

          

 

 

در مرحله 3 يك نام براي ديتابيس در نظر مي گيريم. مهم نيست كه نام مورد نظر چه چيز باشد.

حال براي ديتابيس ساخته شده يك يوزر نيز بايد ايجاد كنيم كه در مرحله 4اين كار صورت مي گيرد.

حال براي ديتابيس ساخته شده يك يوزر نيز بايد ايجاددر مرحله 5 همان طور كه مشاهده مي كنيد، يك نام كاربري و پسورد براي ديتابيس ايجاد شده است. در اينجا بعنوان مثال يوزر با نام web2nic ايجاد شده است.

حال اگر ديتابيسي داشته باشيم و بخواهيم كه آن را Import كنيم ، مطابق تصوير زير از قسمت Webadmin اقدام مي كنيم. بعد از كليك بر روي اين آيكن يك صفحه بصورت pop up باز خواهد شد كه صفحه phpmyadmin شماست. كلا براي ايمپورت و يا خروجي گرفتن از ديتابيس از طريق اين پنجره اقدام مي كنيم.

بعد از باز شدن پنجره phpmyadmin بر روي نام ديتابيس كليك كرده و سپس از قسمت import ، ديتابيس را آپلود مي كنيم.

 

براي خروجي گرفتن از ديتابيس نيز از طريق همين پنجره و از قسمت Export عمل مي كنيم.

در قسمت پایین توضیح داده شده است که به چه صورت این کار صورت گیرد.
ابتدا بر روی نام دیتابیس در قسمت سمت چپ پنجره کلیک کرده سپس بر روی گزینه Export کلیک می کنیم.سپس پنجره دیگری ظاهر خواهد شد که باید در این قسمت table ها را انتخاب نمود (در دومین تصویر نمایش داده شده است.) بعد از انتخاب Table ها ، بر روی دکمه Go کلیک کنید. در پنجره بعدی شما می بایست در قسمت Save as file فرمتی که می خواهید خروجی بگیرید را مشخص می کنید که zipped ، gzipped و یا None باشد سپس با کلیک بر روی Go خواهید توانست فایل را بر روی سیستم خود ذخیره کنید.

 

فهرست  
- آموزش كار با سرور هاي لينوكس
- آموزش كار با سرور هاي ويندوز
- راهنمای سرويس‌هاي ميهن نيك
- دريافت نرم افزار
 

Powered By MihanNIC